Jak wstawić na swoją aukcję szablon allegro?

Kategoria: Aukcje Internetowe
Poniedziałek, 23 grudzień 2013 07:54

Umieszczam krótki poradnik opisujący kwestię wstawienia pobranego szablonu do swojej aukcji allegro. Sprawa jest dość prosta aczkolwiek lepiej jest opisać poszczególne etapy dla użytkowników mniej obeznanych w temacie.

Po pobraniu szablonu jest on w spakowanym archiwum ( *.rar lub *.zip ) aby rozpakować szablon musimy użyć programu do dekompresji. Może to być np. winrar. Jeżeli nie mamy takiego programu pobieramy go z linku poniżej lub z załącznika do tego artykułu.

http://www.win-rar.com/download.html?&L=0

(Nie będę opisywał jak zainstalować program bo to zapewne każdy wie).

Gdy mamy już zainstalowany program najlepiej sobie utworzyć jakiś pusty folder na pulpicie gdzie będziemy działać na naszym szablonie. Gdy już mamy owy folder musimy wypakować nasz szablon. Klikamy na niego prawym klawiszem myszy i przeciągamy do naszego folderu.

wypakowanie_szablonu

Teraz musimy wybrać jakiś serwer pod nasz szablon. Jeżeli nie mamy swojego to możemy użyć jakiegoś z darmowych serwerów na zdjęcia. Ja w tym przykładzie posłużę się darmowym serwerem na zdjęcia pod linkiem: http://imageshack.us/. Owy serwis działa bardzo stabilnie i administrator tego serwisu nie usuwa od tak SOBIE plików. Ale zawsze jest lepiej mieć swój własny prywatny serwer, koszta nie są duże a bezpieczeństwo że szablon będzie się wyświetlał na naszej aukcji bezcenne. Ceny takiego udogodnienia wahają się w przedziałach od 40zł wzwyż na okres roku.

Naturalnie mogą Państwo skorzystać także z serwisu http://szablonhost.pl/ gdzie administracja wgra szablon za Państwa (opcja komercyjna).

Przechodzimy do naszego folderu z szablonem. Po wypakowaniu plików naszym oczom ukaże się:

szablon

Pierwszy plik to folder ze zdjęciami/obrazkami naszego szablonu a drugi plik o nazwie index.html to kod źródłowy naszego szablonu. Teraz należy wszystkie obrazki z folderu images wgrać do serwisu imageshack (chyba każdy wie jak to zrobić?).

imageshack

1. Klikamy browse

2. Z otwartego okna wybieramy nasze obrazki i klikamy otwórz.

3. Klikamy "prześlij teraz" po wybraniu obrazków.

Efekt powinien wyglądać jak na poniższym screenie:

efekt

Należy pamiętać aby w polu: "Zmiana rozmiaru obrazu:" było wyświetlone "Nie zmieniaj rozmiaru".

Po wgraniu plików po prawej stronie od listy wgranych plików mamy:

linki

Czyli linki do naszych obrazków już wgranych do serwisu. Kopiujemy je sobie do pustego notatnika, tak najlepiej aby mieć je pod ręką. Bo będziemy zaraz z nich korzystać i ważne aby były widoczne.

Teraz musimy zamienić linki do obrazków w szablonie z tymi co mamy w notatniku. Otwieramy plik index.html (wystarczy notatnik) i klikamy edycja>znajdź. W otwartym polu będziemy wpisywać wszystkie nazwy naszych obrazków jakie mamy zawarte w folderze images.

zmiana_linków

Po kliku "znajdź następny" program przeniesie nas do znalezionego pliku.

grafika

To co zaznaczyłem na powyższym screenie należy zamienić z linkiem który mamy w naszym notatniku (ten z linkami z serwisu imageshack) ale oczywiście z dobrą nazwą. Przykładowo tutaj mamy e_aukcje.gif musimy znaleźć odpowiadający temu obrazkowi link, wygląda on tak: http://img189.imageshack.us/img189/2274/eaukcje.gif Jak widać nazwy się zgadzają. Należy teraz te linki zastąpić.

zmiana_linków_szablon

Link wklejamy między cudzysłów "". Tak postępujemy z każdym obrazkiem zawartym w folderze images. Oczywiście może się zdarzyć że nie znajdziemy obrazka z tego folderu w pliku index.html to nic po prostu go opuszczamy. Może się także zdarzyć inna forma wklejania obrazka np:

 inne_linki

Zamieniamy wszytko tak samo ale wklejamy nasz link między nawiasy. Tak:

link

Oraz jeden obrazek może się kilka razy powtarzać, należy wkleić ten sam link we wszystkie miejsca gdzie się powtarza dany obrazek.

Gdy już wszystkie linki w szablonie zamienimy. Przechodzimy na stronę gdzie znajduje się generator allelinków allegro. Tam wygenerujemy swoje unikalne linki. Są to te linki w szablonie o nazwach "Moje aukcje", "Moje komentarze" itd. Na otwartej stronie wpisujemy nasz nick z allegro i program automatycznie wygeneruje nam nasze linki.

allelinki

Nas interesuje opcja: "Zwykły link". Teraz w kodzie szablonu wyszukujemy miejsca na wklejenie linku. Przykład:

Jak widać pierwszy link do link do strony "O mnie". Zastępujemy znak "#" naszym linkiem do strony o mnie z generatora gdzie wpisywaliśmy nasz nick.

kod_link

Gdy zastąpimy wszystkie linki nasz szablon będzie gotowy. Możemy go już użyć na naszej aukcji.

Kod szablonu wklejamy do edytora tekstowego allegro, następnie przechodzimy na edytor wizualny i już możemy uzupełniać opis naszej aukcji w nowym szablonie.

 

W przypadku problemów proszę pisać w komentarzach, postaram się pomóc.

 

 

Czytany 7438 razy Ostatnio zmieniany Piątek, 28 luty 2014 12:53

4 komentarzy

 • Link do komentarza Administrator Niedziela, 06 kwiecień 2014 11:21 napisane przez Administrator

  Wiadomość dla Adame99

  Tak.

 • Link do komentarza Administrator Niedziela, 06 kwiecień 2014 11:20 napisane przez Administrator

  Strona ta jest wykonana w realiach lat 90... jest bardzo słaba pod względem budowy.
  Wykonanie takiego szablonu allegro to nie problem.

 • Link do komentarza kristoff Sobota, 05 kwiecień 2014 23:24 napisane przez kristoff

  zastanawiam się czy da się zrobić szablon na podstawie strony www takiej jak k-komp_pl

  Sorki jeśli się źle wyświetli link

 • Link do komentarza Adame99 Sobota, 01 marzec 2014 12:12 napisane przez Adame99

  Jeżeli skorzystam z oferowanego przez Was szablonhost.pl to rozumiem że wszystko za mnie zrobi Wasz pracownik?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Home Poradniki Aukcje Internetowe Jak wstawić na swoją aukcję szablon allegro?